Vecvectēva zemes īpašuma nosaukums ir vēsturiska liecība. Labprāt to saglabātu arī turpmāk. Taču ar sievu nolēmām, ka tas jāmaina, jo neviens nespēj saprast, kāds tas ir, it sevišķi, telefonsarunā. Dažreiz pat pārjautā trīs reizes un tad vēl pieraksta nepareizi. Muļķīgi kaut kā...

Domājām dažādus nosaukumus ar prāta vētras palīdzību. Domājām domājām, nonācām pie dažiem variantiem, atmetot daudzos neforšos un neinteresantos. Kā atsijāt tālāk graudus no pelavām? Ņēmām palīgā numeroloģiju, ar ko mums ļoti palīdzēja žurnāls Praktiskā astroloģija 2013.g. Nr.8. Izlasījām dzīvesvietu tipus (pēc adreses skaitļa) un izvēlējāmies mums piemērotāko. Tālāk ņēmām katru izdomāto adresi (viensētai - mājas nosaukumu) un rēķinājām adreses skaitli. Visinteresantākais bija tas, ka šim skaitlim atbilda tikai viens māju nosaukums, kurš mums abiem ļoti patika :) Paprasījām bērniem - viņi arī atzina par labu esam. Tad nolēmām, ka šis ir mūsu mājas nosaukums. Pēc tam apskatījāmies adrešu reģistrā (pieejams internetā Latvijas pasta mājas lapā) vai šāda adrese jau nepastāv. Mums veicas! Mūsu mājai izdomātā adrese ir iespējama! :) Apskatījos arī Jāņa sētas karšu pārlūkā, vai šāds māju nosaukums ir sastopams bieži, tad izrādījās, ka ir, it sevišķi Vidzemē.

Dienā, kad būvvaldē rakstīju arhitektūras un plānošanas uzdevuma saņemšanas iesniegumu, apvaicājos arī par adreses maiņu. Viņi man pateica, kurā kabinetā griesties, bet principā var vienkārši pašvaldības klientu apkalpošanas centrā nokārtot to, kā arī elektroniski. Man jau protams interesēja, vai es zemei varu saglabāt vēsturisko nosaukumu, bet mājai citu. Manā gadījumā nevar, bet tad, ja tā būs otrā vai kāda nākoša māja uz viena apbūves gabala, tad var. Tad nu pagaidām lūdzu piešķirt zemes īpašumam adresi, lai vismaz rezervētu nosaukumu, par to uzrakstot atbilstošu iesniegumu par adreses un nosaukuma piešķiršanu. Šo iesniegumu arī izskatīs kartējā būvvaldes sēdē, un 2 nedēļu laikā šis jautājums būs nokārtots.