Visa sākums ir doma jeb ideja. Domai ir spēks.

Tas bija sen, nu ne gluži sen senos laikos, bet sen, ja rēķinām cilvēka mūža gados. Tas varēja būt kādā 1994. gada nogales dienā vai 1995. gada sākumā, kad man bija 14 gadu. Kurināju krāsni, sildījos pie tās un klausījos vecāku sarunā. Viņi runāja par vecvectēva zemi, kuru atgūst. Uz jautajumu, ko iesāks, ko tur darīs, es neviļus atbildēju, it kā šis jautājums būtu uzdots man: "Tad jau man tur būs jāceļ māja!". Godīgi sakot, es neko vispār nezināju par šo zemes īpašumu, kā tikai to, ka tas atrodas kaut kur pie Dobeles.

Šī doma uz ilgiem laikiem tika nolikta kādā plauktiņā manā atmiņu draivā.

Pienāca diena, kad bija nopietni jāapsver, kur turpmāk dzīvot ar sievu un bērniem. Tika izskatīti dažādi varianti un iespējas, bet galu galā nonācām pie kopsaucēja - jāceļ pašiem sava māja. Vieta - protams, esošajā zemes īpašumā (, lai gan tobrīd tas vēl nebija mans).

Jau vairākus gadus pirms mēs nolēmām celt savu māju, bijām izskatījuši variantus pirkt dzīvokli, māju, arī īrējām dažādus dzīvokļus, bet vienmēr kaut kas likās, ka nav īsi labi. Īres gadījumā - šķita, ka nauda tiek izsēta vējā. Pirkt dzīvokli vai māju - ļoti daudz jāpārmaksā bankai procentos, turklāt neizdevās arī atrast ideālu mājokli, kas abiem būtu pa prātam. Dzīvojot vecāku mājā - par šauru, gan fiziski, gan enerģētiski.

 

Šajā lapā salmu-māja.lv apkopošu savas domas, kā nonācu pie šādas izvēles, un pieredzi, plānojot un ceļot māju.