Pirmā tikšanās ar arhitektu notika kādā rudens dienā arhitekta birojā ļoti patīkamā noskaņojumā. Bijām ieradušies uz tikšanos divatā, kopā ar sievu. Līdzi biju paņēmis mājas skices, stāvu plānus, un visus nepieciešamos dokumentus.

Arhitekts Valdis Liepa un dizaineris Ansis Liepa mūs sagaidīja pašu celtās mājas un biroja pagalmā.Vizītes sākumā iepazināmies ar viņu paveikto mājā. Pēc tam devāmies uz biroju, ērti iekārtojāmies krēslos un sākām pārrunas par mūsu ieceri.

Arhitektam pirmās tikšanās laikā ir nepieciešams iepazīties ar zemes robežu plānu, plānošanas un arhitektūras uzdevumu, kā arī saprast topografisko un ģeoloģisko situāciju. Viens no pirmajiem jautājumiem bija par āderu tīklojumu - vai tas ir izmērīts. Protams, to jau bijām noteikuši un skices arī bija veidotas atbilstoši tam. Parādīju zemes robežu plānu, pastāstīju topografisko situāciju - kur augstāks, kur zemāks, kāds slīpums, un ģeoloģisko situāciju - kāda grunts, kādos dziļumos kas atrodams pašu izraktā bedrē plānotajā mājas vietā.

Kamēr mēs runājām par to, ko un kā mēs vēlamies, dizaineris jau datorā zīmēja mājas plānu. Es nespēju noticēt savām acīm, kādā ātrumā tas tapa atbilstošos izmēros un pēc mūsu izteiktajām vēlmēm. Vienkārši fantastiski! Trīs stundās mēs bijām nonākuši pie mājas pirmajām skicēm izdrukātam uz A3 formāta lapām, visu fasāžu skatiem un stāvu plāniem.

Pirms atvadīšanās samaksāju norunāto avansa summu, kuru viņi bija godam nopelnījuši. Šajās trīs stundās tika sperts liels solis uz priekšu mājas tapšanā. Atvadījāmies ar lielu gandarījuma sajūtu.

Tagad ir uzdevums visai ģimenei - pārrunāt ar bērniem un apspriest viņu vēlmes, korekcijas un iespējamajās izmaiņas.